На сьогодні бренд Hiab – лідер з виробництва якісних вантажопідйомних установок. Компанія охопила більше 20% світового ринку, і за свою майже 80-річну історію випустила понад 600 тисяч примірників гідравлічних КМУ різної конфігурації.

Історія Hiab почалася в 40-х роках минулого століття. Тоді шведський промисловець Ерік Сундін, який займався виготовленням лиж, вирішив випробувати двигун вантажівки підвищеної потужності на вантажопідйомних механізмах. У 1940 році Сундін розробив перший підйомний пристрій, який отримав назву Hiab 190.

Уже через чотири роки в шведському місті Худіксвалль була зареєстрована фірма Hydrauliska Industry AB, яка на сьогоднішній день відома всьому світу, як Hiab.

Спершу виготовлялися моделі легкого типу, які швидко стали популярними далеко за межами Швеції. Не пройшло й десяти років, коли світ відновлювався від збитків, завданих за час Другої Світової Війни, корпорація розширила виробництво. У каталозі з’явилися більш габаритні моделі середнього і важкого класів, які виглядали набагато могутніше і надійніше легких КМУ Хіаб.

З кожним роком збільшувалася кількість продажів. Техніка постійно вдосконалювалася – підвищувалися показники вантажопідйомності, витривалості і стійкості. Це призвело до того, що в 70-х роках 19 століття кожен шостий маніпулятор в світі належав бренду Hiab.

Корпорація відкрила ряд заводів в інших країнах Європи і Азії. Популярність Хіаб стрімко росла, чому сприяв великий попит серед будівельних компаній світу.

Все тому, що в порівнянні з конкурентами, яких було небагато, КМУ Hiab встановлювалися на платформи кращих вантажних автомобілів. Техніка виглядала не тільки стильно, але й володіла компактними розмірами, що виявилося однією з найбільш вагомих переваг. Звичні раніше автокрани ставали все менш затребуваними, оскільки виглядали більш громіздкими машинами, і поступалися по більшості важливих технічних показниках.

Зараз Hiab входить до складу фінського концерну Cargotec, якому належить ще кілька великих світових компаній. Тут виробляється техніка для змінних систем Multilift, мобільних складських навантажувачів, краново-маніпуляторні установки, окремо крани і маніпулятори для лісозаготівельних підприємств і утилізації відхідних матеріалів.