У 21 столітті важко уявити наше життя без смартфонів, комп`ютерів, побутової техніки, а також вантажних автомобілів. Раніше людство не користувалось стількома благами цивілізації. Взяти, наприклад, ті самі вантажівки. Їх історія виникнення досить цікава і непроста – давайте згадаємо.

Так, перший вантажний автомобіль був винайдений у 1896 році підприємством Готліба Даймлера. На той час він вже мав двигун внутрішнього горіння. А от у 1923 році, вийшла вантажівка вже з дизельним двигуном, і була вона випущена фірмою Карла Бенца.
Починаючи з кінця 19 століття, традиційним типом кузову вважається бортова платформа. А всі інші кузови відносяться або до спеціалізованих (призначені для перевезення певних видів вантажів: рідких, сипучих, навалочних). Або до спеціальних вантажівок – це той тип, де автомобільне шасі відіграє лише роль транспортера тої чи іншої технологічної надбудови. До таких вантажних автомобілів відносяться автокрани, бетономішалки, автовишки та інші.

В цілому, до 1900 років більша частина вантажів у світі переміщувалась лише залізничним транспортом. Лише після 1910 року з появою бензинових двигунів автомобільний вантажний транспорт почав набирати популярність. А ось у 1914 році налічувалось уже приблизно 100 тис. автомобілів, проте погані дороги, тверді шини та мала швидкість (до 24 км/год) викликали труднощі.

Лише у 1920 році почався розвиток доріг та були внесені певні зміни у дизельні двигуни, що стало новим етапом у розвитку вантажівок.
Через століття ми вже маємо можливість обирати із сотень моделей, варіацій, комплектацій вантажівок та десятків відомих брендів.