Весна все ближче, і, здається, вже й пташки по-іншому співають, і повітря наповнилось свіжим ароматом наступаючого тепла. Масляна – це цілий тиждень святкування, де кожен день має своє значення та свої звичаї, які збереглись ще з давніх давен. Справа в тому, що Масляну відзначали ще у часи язичництва. Саме тоді почали пекти млинці, які були не просто в ролі смаколиків, а несли певний сенс. Вони ототожнювали сонце, яке з кожним днем ставало все тепліше та яскравіше. Так приманювали весну. 

Традиційно, під час Масляни влаштовували всілякі веселі гуляння та розваги – співали, ярмаркували, лазили на стовп, аби дістати цінні подарунки. З появою на Русі Християнства, Масляна продовжувала святкуватись нашими пращурами. 

Найцікавіше, що кожен день протягом тижня потрібно було виконувати всілякі завдання та заохочення. Понеділок – то початок Масляни, вівторок – загравання, у середу відзначали так звані ласуни, коли тещі звали в гості зятів з їх дружинами. У широкий четвер люди діставали санчата та катались гуртом на вулиці. У п`ятницю наставала черга зятів кликати тещу на всякі смаколики, а в суботу збирались на гуляння зовиці. Неділя називається прощеною – в цей день прийнято приходити додому до усіх родичів та близьких, вклонятись ним та просити пробачення за все. Наприкінці святкування запалювали солом`яне опудало, щоб скоріше прийшла справжня весна. 

А от субота перед початком Масляни називається батьківською – саме тоді прийнято вклонятись душам померлих предків. 

Ми вже в очікуванні веселої та насиченої Масляни, смачних млинців та прекрасного настрою. Компанія NFA Machinery готова приймати ваші замовлення навіть у святкові дні та завжди чекає на вас у своєму офісі.