Прогрес, як то кажуть, не стоїть на місці. Добереться він до абсолютно усіх сфер життя, а поки поговоримо про інновації в області вантажного транспорту. Scania, шведська компанія не втрачала дарма часу і представила свою новеньку розробку (поки що у вигляді концепту) – вантажівку Scania AXL. Її неймовірність у тому, що їздить вона…сама. Це безпілотний автомобіль, де немає кабіни. Призначена вантажівка для роботи у шахтах, кар`єрах та закритих будівельних майданчиках великої площі.

Дана задумка була реалізована виключно заради безпеки людей. Як би дивно це не виглядало, але машина і правда їздить сама. Управління нею здійснюється спеціальною інтелектуальною системою, яка тісно пов`язана із системою логістики. Саме так вантажівка «дізнається», куди їй їхати, скільки вантажу перевозити, та в який проміжок часу його потрібно доставити. Таким чином, і виробництво не простоює, і люди у безпеці.


Орієнтується на місцевості Scania AXL за допомогою великої кількості точних радарів, сенсорів та чутливих камер. А ще, завдяки повній самостійності вантажівки, вдалось знизити її висоту (за рахунок відсутності кабіни), що суттєво прискорило та спростило процес її завантаження.